CS Mioveni – FC Hermannstadt 0-2, în optimile Cupei României

FC Hermannstadt s-a calificat, marți, în sferturile Cupei Românei, după ce a învins-o pe CS Mioveni, cu scorul de 2-0, în optimile de finală.

În minutul 37, CS Mioveni a ratat șansa de a marca, după ce Măzărache a reluat cu capul, însă mingea a lovit bara transversală. În minutul 44, Debeljuh a executat o foarfecă din interiorul careului, dar Sima a reușit să respingă mingea în bară.

Primul gol al partidei a venit, în minutul 65, când Debeljuh i-a pasat lui Offenbacher, acesta din urmă trimițând pe jos în poarta lui Sima. În minutul 90+2, Mattia Persano a marcat golul cu numărul doi pentru FC Hermannstadt

Echipele de start:
CS Mioveni: Sima – Ghiță, Celea, Burnea, Stoica, Anghelina, Costin, Coșereanu, Hergheligiu, Massaro, Ișfan
FC Hermannstadt: Novo – Petrescu, Luchin, Stoica, Bușu, Dumitriu, Offenbacher, Afonso Taira, Cordea, Buzan, Debeljuh

Sursa: News24.ro.